Wycofanie wsparcia obsługi VBA w Symfonia ERP Środki Trwałe

Informujemy o kolejnych krokach związanych z wycofywaniem obsługi Visual Basic for Applications (VBA) w aplikacjach Symfonia ERP.

W nadchodzącym wydaniu Symfonia ERP Środki Trwałe w wersji 2024.2, planowanym na 31 lipca 2024 roku, wsparcie dla VBA zostanie wycofane.

Co oznacza ta zmiana dla klientów pracujących w aplikacji Symfonia ERP Środki Trwałe od wersji 2024.2:
• Wszystkie funkcjonalności napisane w oparciu o VBA w programie Symfonia ERP Środki Trwałe zostały przepisane na nowy kod. Dla użytkowników działanie aplikacji oraz jej obsługa nie ulegną zmianie.
• Klienci korzystający z rozszerzeń (aplikacji, rozwiązań indywidualnych) opartych o VBA będą musieli zaktualizować je do nowych mechanizmów kastomizacyjnych Symfonii, takich jak C# Script. Od wersji 2024.2 uruchamianie własnych aplikacji opartych o VBA nie będzie możliwe.

Przypominamy również, że od wersji 2024.1, w ramach zastąpienia dotychczasowych mechanizmów zbudowanych w oparciu o VBA, wprowadziliśmy kreator kwerend SQL wykonany w technologii .NET – Edytor Zapytań SQL.
Będą kontynuowane prace nad wycofywaniem obsługi VBA w pozostałych modułach, w tym Symfonia ERP Finanse i Księgowość. O postępach tych prac będziemy informować w kolejnych komunikatach.
Nowe rozwiązania do aplikacji Symfonia powinny być pisane w technologii C# i osadzane bezpośrednio w aplikacji. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych kosztów związanych z aktualizacją aplikacji po całkowitym wyłączeniu obsługi VBA.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Podaj numer telefonu i adres email, skontaktujemy się!

oddzwonimy!

Dziękujemy za zostawienie swojego numeru telefonu!

Oddzwonimy jak najszybciej.