Skrócony PIT-11

Raport umożliwia skrócony wydruk deklaracji PIT-11 i usprawnia zrealizowania przez płatnika obowiązku przekazania rocznych deklaracji PIT-11 do podatników oraz Urzędów Skarbowych. Wydruk skróconej deklaracji nie wymaga dwustronnego drukowania, co w znacznym stopniu wpływa na oszczędność czasu. Usprawniona zostaje również sama wysyłka deklaracji do podatników dzięki zamieszczonemu polu adresowemu.

Charakterystyka rozwiązania:

  • Zastosowany w raporcie układ graficzny pozwala na umieszczenie całego formularza na jednej stronie.
  • Posiada funkcjonalność elektronicznej wysyłki deklaracji do Urzędu Skarbowego poprzez moduł e-Deklaracje.
  • Skrócona wersja PIT-11  zawiera wszystkie pola z wyjątkiem cz. E.
    W części E, uwzględnione są tylko najczęściej wykorzystywane pola – Źródła przychodów: pkt. 1 i 6. (1. Należności ze stosunku: pracy, służbowego, spółdzielczego i z pracy nakładczej, a także zasiłki pieniężne z ubezpieczenia społecznego wypłacone przez zakład pracy, o którym mowa w art. 31 ustawy, oraz płatników, o których mowa w art. 42e ust. 1 ustawy oraz  6. Działalność wykonywana osobiście, o której mowa w art. 13 pkt 2, 4, 6 (z wyjątkiem czynności wymienionych w wierszu 7) i 7-9 ustawy, w tym umowy zlecenia i o dzieło).
  • Skrócona forma PIT-11 jest dopuszczalna przez Urzędy Skarbowe.
  • Dodatkowo na formularzu umieszczone jest również pole, które zawiera dane adresowe podatnika, dzięki czemu wystarczy jedynie umieścić dokument w kopercie z „okienkiem” i wysłać.

Skrócony PIT-11 – przykładowy wydruk

ZAPYTAJ O CENĘ

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Podaj numer telefonu i adres email, skontaktujemy się!

oddzwonimy!

Dziękujemy za zostawienie swojego numeru telefonu!

Oddzwonimy jak najszybciej.