Firma Sage informuje, że w związku z wprowadzeniem nowej deklaracji JPK_V7 zmienią się sposoby ewidencji paragonów w systemach księgowych.

Podmioty prowadzące sprzedaż muszą zaewidencjonować zbiorczo sprzedaż z kasy fiskalnej w rejestrach VAT i oznaczyć takie dokumenty atrybutem RO (raport okresowy). Ewidencja może opierać się na raportach dobowych lub miesięcznych. Dopuszczalne jest także wprowadzenie jednego dokumentu, który będzie sumą sprzedaży ze wszystkich urządzeń fiskalnych w wybranym okresie rozliczeniowym.

WAŻNE

Producent oprogramowania proponuje wstrzymanie przekazywania paragonów do programów finansowo-księgowych do czasu ukazania się i instalacji odpowiedniego rozwiązania. Jeżeli istnieje konieczność bieżącej ewidencji paragonów zbiorczych od 01.10.2020 jeszcze przed ukazaniem się rozwiązania, należy dokonać wprowadzenia zbiorczych raportów okresowych paragonów, bezpośrednio do systemu księgowego.

Klienci zostaną poinformowani o planowanych aktualizacjach przy pomocy komunikatów wewnętrznych w użytkowanym oprogramowaniu.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Podaj numer telefonu i adres email, skontaktujemy się!

oddzwonimy!

Dziękujemy za zostawienie swojego numeru telefonu!

Oddzwonimy jak najszybciej.